Chráněné bydlení

Od 1. 1. 2013 jsme poskytovateli sociální služby – Chráněné bydlení (CHB). V současné době pronajímáme 8 bytů na 3 adresách, kde můžeme poskytnout službu CHB až 19 uživatelům.

Chráněné bydlení Rumburk, Lužické náměstí č. p. 101, 408 01

Pronajatý byt o dispozici 3+1 se nachází ve 2. NP činžovního domu na adrese: Lužické náměstí č. p. 101, Rumburk. Byt je o celkové výměře podlahové plochy 114 m2. Byt se sestává z kuchyně s jídelnou, tří ložnic – jedna dvoulůžková a dvě jednolůžkové, sociálního zázemí (vana, WC), spíže a chodby. Dále slouží ke společnému užívání pračka, sušička prádla a myčka. Prostředí odpovídá charakteru poskytované sociální služby, tj. běžná domácnost, kdy jsou zároveň naplňovány normy související s poskytováním sociálních služeb, tj. z. č. 108/2006 Sb., zákon o sociálních službách. Byt je vybaven zařízením, které je majetkem Domov Brtníky, p. o. ale i osobním majetkem uživatelů, pokud je to jejich přání a je možnost toto přání naplnit. Vybavení bytu je odpovídající denním potřebám uživatelů, kteří jsou vedeni k běžnému životu a začlenění do komunity. Byt není bezbariérový.

Chráněné bydlení Rumburk, Jiříkovská č. p. 951, 408 01

Služba v tomto objektu je určena klientům s potřebou vyšší míry podpory než v bytě na Lužickém náměstí v Rumburku. Služba je zajištěna 24 hod. denně. Jedná se o třípodlažní dům v zástavbě na ulici Jiříkovská č. p. 951 v Rumburku v dostupné vzdálenosti do centra města včetně potřebných služeb. 1. NP domu je koncipováno jako bezbariérové včetně vstupu do objektu přes nájezd v zadní části domu. V 1. NP je chodba s vymezeným prostorem technického zázemí na umístění pračky a sušičky prádla. V 1. NP jsou dva byty 2+kk a 3+kk, v 2. NP jsou byty 3+1 a 2+kk. Objekt je vytápěn plynem, každý byt má své měřící zařízení na odběr vody, plynu a elektrické energie. Byty jsou vybaveny zařízením, které je majetkem Domov Brtníky, p. o., ale i osobním majetkem uživatelů, pokud je to jejich přání a je v možnostech poskytovatele sociální služby toto přání naplnit. K dispozici je velká zahrada s možným využíváním k pobytu klientů venku, zahradničení, grilování.

Byt 2+kk v 1. NP od vstupu do objektu se skládá ze vstupní chodby, z obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, ložnice pro dvě lůžka a skříně na osobní věci klientů, noční stolky. Koupelna je bezbariérová se sprchovým koutem se zapuštěným odpadem a WC. Tento byt je bezbariérový.

Byt 3+kk v 1. NP vlevo od vstupu do objektu se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, dvou jednolůžkových ložnic vybavených skříní na osobní věci klienta, křeslem, nočním stolkem. Koupelna je bezbariérová se sprchovým koutem se zapuštěným odpadem a WC. Tento byt je bezbariérový.

Byt 3+1 v 2. NP vpravo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje vybaveného sedací soupravou, jídelním stolem, skříněmi, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jedné jednolůžkové a jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, křesly, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

Byt 2+kk v 2. NP vlevo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, křesly, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

Byt 2+1 v 3. NP vpravo od schodiště se skládá z obývacího pokoje se sedací soupravou, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

Byt 2+1 v 3. NP proti schodišti se skládá z obývacího pokoje se sedací soupravou, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

Chráněné bydlení Rumburk, Šluknovská č. p. 8, 408 01

Jedná se o byt 2+kk v 1. NP, který je umístěn v dvoupodlažním činžovním domě v zástavbě na ulici Šluknovská, č. p. 8 v Rumburku. V domě jsou další bytové jednotky a v přízemí je obchod. Byt je vytápěn centrálně plynem, taktéž zdroj TUV je centrální, platby za teplo a teplou vodu jsou paušální. Byt má vlastní elektroměr.

Stavební uspořádání bytu je 2+kk, byt je umístěn v 1. NP, a vede k němu schodiště od hlavního vstupu do objektu. Byt se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, kuchyň je umístěna v prostoru, který propojuje obývací pokoj s ložnicí, jedná se v podstatě o kuchyňský kout, který je však od dalších místností oddělen dveřmi, které je možno uzavřít. Ložnice je pro dvě lůžka a skříně na osobní věci klientů, noční stolky. Koupelna je s vanou, umyvadlem a WC. Tento byt není bezbariérový.

Základní nabídka služeb:

  • ubytování
  • pomoc při zajištění stravy
  • pomoc při zajištění chodu domácnosti
  • výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací