Všechny objekty, kde je poskytována služba DOZP, jsou udržovány a postupně opravovány s cílem dosažení co nejúspornějšího provozu a zároveň za účelem vzniku domácností v duchu humanizovaného prostředí. Všechny rekonstrukce, opravy a nové výstavby byly financovány z prostředků zřizovatele, Ústeckého kraje, či v rámci čerpání evropských fondů. K 1. 1. 2021 došlo na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje ke sloučení organizací Domov

Brtníky, p. o. a Domov bez hranic Rumburk, p. o. pod jednotný název Domov Brtníky, p. o. Areál Domova se skládá z pěti objektů, z nichž jsou tři mezi sebou stavebně propojeny, což ocení zejména imobilní klienti např. za nepříznivého počasí, ostatní objekty jsou samostatné. Zahrady u většiny objektů jsou bezbariérové a veškeré stavební úpravy areálů jsou prováděny s ohledem na další odstraňování bariér. Objekt ve Velkém Šenově je samostatnou stavbou.

V roce 2021 byla dokončena výstavba nového objektu v Brtníkách č. p. 281 na místě původního objektu č. p. 122 a klienti se mohli v září vrátit z náhradního bydlení v obci Salmov zpět do Brtníků. Od 1. 1. 2023 je jedna z domácností v tomto objektu vyčleněna pro 4 klienty s poruchami autistického spektra.

Klienti si mohou vybavit své domácnosti dle svého přání, přizpůsobit svým představám (výzdoba, elektronika, rozložení nábytku aj.).
Služba je poskytována klientům nepřetržitě 24 hodin denně včetně ošetřovatelské péče zajištěné zaměstnanci poskytovatele.

Celková kapacita služby je 65 klientů.

Kontakty pro službu DOZP zobrazíte kliknutím na tento odkaz.

Objekt Brtníky č. p. 118

V  roku 2018 byla dokončena celková rekonstrukce budovy, kdy v každém ze tří nadzemních podlaží byla vytvořena samostatná domácnost se samostatným hygienickým zázemím a kuchyní, která slouží také jako společenská místnost pro klienty každé jednotlivé domácnosti. V 1. NP mimo prostředí domácnosti se nachází zázemí pro personál.

V objektu je ubytováno celkem 16 klientů, a to 1. NP domácnost s kapacitou pro 5 klientů, 2. NP s kapacitou pro 6 klientů a 3. NP s kapacitou pro 5 klientů využívajících pouze jedno a dvoulůžkové pokoje. V každém podlaží je k dispozici obývací pokoj s kuchyňským koutem, který je vybaven kuchyňskou linkou se spotřebiči. Každé podlaží má koupelnu a 2 toalety, v 1. a 2. NP je koupelna s bezbariérovou vanou i sprchovým koutem. Vzhledem k provedené vestavbě výtahu a dalším stavebním úpravám je budova v současné době plně bezbariérová. Do budovy je možné vstoupit hlavním vchodem, společným s budovou č. p. 119, ale také zadním vchodem, který umožňuje vstup klientům na přilehlou zahradu.

Ze spojovací chodby mezi budovami je možné vejít dalšími vchodovými dveřmi do prostorné pergoly a k altánu s grilem. Na zahradě klienti mohou posedět na houpací lavičce, využít venkovní bazén v letním období a procházet se po celé zahradě Domova Brtníky po bezbariérově upravených chodníčcích.

Objekt Brtníky č. p. 119, tzv. „Vila“

Kompletní rekonstrukce tohoto objektu byla ukončena v roce 2008 a od té doby se v 1. PP nachází moderní prádelna, pracoviště údržby, relaxační bazén a rehabilitace. Budova je bezbariérová, jsou zde 2 výtahy.

V 1. NP jsou terapeutické dílny, ve kterých klienti vyrábí nejrůznější výrobky, kterými prezentují Domov na různých akcích. Vedle dílen je tu i denní a společenská místnost vybavená interaktivní tabulí sloužící pro potřeby rozvoje a vzdělávání klientů, pro potřeby zaměstnanců v rámci celoživotního vzdělávání zaměstnanců, školení, seminářů, porad domácností, supervizí apod. Na chodbě v 1. NP je vstup do místnosti sesterny a zároveň i kanceláře vedoucí sociálního a zdravotního úseku.

Ve 2. NP je ubytování pro 11 imobilních klientů. Zde jsou dva čtyřlůžkové pokoje a jeden třílůžkový pokoj, společenská místnost, dva balkóny, hygienické zázemí včetně zařízení a pomůcek, které slouží k šetrné manipulaci s imobilními klienty, a místnost pro pracovníky, kteří vykonávají službu v této domácnosti.

Ve 3.NP jsou kanceláře administrativních pracovníků včetně kanceláře ředitelky Domova.

Objekt Brtníky č. p. 281, tzv. „Celnice“

V roce 2020 byl původní objekt demolicí odstraněn a byla započata výstavba nového objektu, stavba byla zkolaudována v srpnu 2021 a v září roku 2021 se do zrekonstruovaného objektu opětně nastěhovali klienti, kteří byli na přechodnou dobu odstěhováni do penzionu Rytíř z Ježova na Salmově. Celkem vzniklo v objektu 18 jednolůžkových pokojů ve 4 samostatných domácnostech.

Objekt je dvoupodlažní, vybaven výtahem, je plně bezbariérový. V 1. NP jsou dvě domácnosti po 4 klientech, jedna z nich je určena jako domácnost pro osoby s poruchami autistického spektra (PAS), nachází se zde také kancelář vedoucí DOZP pro osoby s PAS.

Z hlavní chodby se vchází také do místnosti pro personál. V 2. NP se nachází dvě domácnosti po 5 klientech. Každá domácnost je vybavena obývacím pokojem, plně vybavenou kuchyní, WC a koupelnou se sprchovým koutem, v přízemí i vanou.

Objekt Brtníky č. p. 278, tzv. „Domeček“

Zde je v 1. a 2. NP ubytováno celkem 6 klientů v jednolůžkových pokojích a jednom dvoulůžkovém, k dispozici mají kuchyňku, obývací pokoj a sociální zázemí. V 1. NP vedle obývacího pokoje se nachází zázemí pro personál.

V roce 2014 byla v objektu Domečku mezi 1. a 2. nadzemním podlažím instalována schodišťová sedačka, čímž byl usnadněn přístup klientů do jejich pokojů ve 2. nadzemním podlaží. K Domečku náleží samostatná zahrada s pergolou, zahradním grilem a skleníkem.

Objekt Leopoldka č. p. 98, Velký Šenov

Objekt je plně bezbariérový, v 1. NP je nainstalovaný stropní závěsný systém pro snadnější, bezpečnější a pohodlnější manipulaci s imobilními klienty. Kapacita je 14 klientů.

V 1. NP se nachází domácnost pro 6 klientů s vyšší mírou podpory. Součástí domácnosti je společná chodba, obývací místnost s kuchyňskou linkou, 6 jednolůžkových pokojů, koupelna se sprchovým koutem a WC, koupelna s vanou a WC, úklidová místnost, místnost pro personál, WC pro personál, místnost pro vozíky.

Mimo domácnost nalezneme výtah, chodbu, sklad hygienického odpadu a schodiště do 2. NP. Od 1. 1. 2023 byl na 1. NP v původních prostorech zrušené služby sociálně terapeutické dílny vybudován dvoulůžkový pokoj, který má vlastní sociální zázemí s WC a sprchou, dále je zde místnost zdravotní sestry, zázemí pro personál s šatnou, WC a sprchovým koutem.

Ve 2. NP jsou 2 domácnosti, celkem pro 6 klientů. V každé domácnosti se nachází 3 jednolůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňským koutem, koupelna s WC, WC, sklad a chodba.