Chráněné bydlení

Od 1.1.2013 jsme poskytovateli nové sociální služby – Chráněného bydlení. V současné době pronajímáme 7 bytů, na 2 adresách, kde můžeme poskytnout službu chráněné bydlení až 17 klientům.

Chráněné bydlení Rumburk, Lužické náměstí č.p. 101 Pronajatý byt o dispozici 3+1 se nachází ve II.NP činžovního domu na adrese: Lužické náměstí č.p. 101, Rumburk. Byt je o celkové výměře podlahové plochy 114 m2. Byt se sestává z obývacího pokoje, kuchyně s jídelnou, dvou dvoulůžkových ložnic, sociálního zázemí (vana, WC), spíže a chodby. Dále slouží ke společnému užívání pračka, sušička prádla a myčka. Prostředí odpovídá charakteru poskytované sociální služby, tj. běžná domácnost, kdy jsou zároveň naplňovány normy související s poskytováním sociálních služeb, tj. z.č.108/2006 Sb., zákon o sociálních službách. Byt je vybaven zařízením, které je majetkem DOZP Brtníky, p.o. ale i osobním majetkem uživatelů, pokud je to jejich přání a je možnost toto přání naplnit. Vybavení bytu je odpovídající denním potřebám uživatelů, kteří jsou vedeni k běžnému životu a začlenění do komunity.  Byt není bezbariérový.

Chráněné bydlení Rumburk, Jiříkovská č.p.  951 , 408 01 – (od 1.1.2018) Služba v tomto objektu je určena klientům s potřebou vyšší míry podpory než v bytech na Lužickém náměstí v Rumburku a Edisonově ulici ve Varnsdorfu. Služby je zajištěna  24 hod denně. Jedná se třípodlažní dům v zástavbě na ulici Jiříkovská č.p.951 v Rumburku v dostupné vzdálenosti do centra města včetně potřebných služeb. 1.NP domu je koncipováno jako bezbariérové včetně vstupu do objektu přes nájezd v zadní části domu. V 1.NP je chodba s vymezeným prostorem technického zázemí na umístění pračky a sušičky prádla. V 1.NP jsou dva byty 2+ kk a 3+kk, v 2.NP jsou byty 3+1 a 2+kk. Objekt je vytápěn plynem, každý byt má své měřící zařízení na odběr vody, plynu a elektrické energie. Byty jsou vybaveny zařízením, které je majetkem DOZP Brtníky, p.o. ale i osobním majetkem uživatelů, pokud je to jejich přání a je v možnostech poskytovatele sociální služby toto přání naplnit. K dispozici je velká zahrada s možným využíváním k pobytu klientů venku, zahradničení, grilování.   – Byt 2 + kk v 1.NP od vstupu do objektu se skládá ze vstupní chodby, z obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, ložnice pro dvě lůžka a skříně na osobní věci klientů, noční stolky. Koupelna je bezbariérová se sprchovým koutem se zapuštěným odpadem a WC. Tento byt je bezbariérový.   – Byt 3+kk v 1.NP vlevo od vstupu do objektu se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, dvou jednolůžkových ložnic vybavených skříní na osobní věci klienta, křeslem, nočním stolkem. Koupelna je bezbariérová se sprchovým koutem se zapuštěným odpadem a WC. Tento byt je bezbariérový.  – Byt 3+1 v 2.NP vpravo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje vybaveného sedací soupravou, jídelním stolem, skříněmi,  kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jedné jednolůžkové a jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, křesly, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový. – Byt 2+kk v 2.NP vlevo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyní vybavenou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, sedací soupravou, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, křesly, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

– Byt 2+1 v 3.NP vlevo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje se sedací soupravou, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

– Byt 2+1 v 3.NP vlevo od schodiště se skládá ze vstupní chodby, obývacího pokoje se sedací soupravou, kuchyně vybavené kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a elektrickou troubou, jídelním stolem, jedné dvoulůžkové ložnice vybavené skříněmi na osobní věci klientů, nočními stolky. Koupelna je vybavená vanou a WC. Tento byt není bezbariérový.

Základní nabídka služeb :

  • Ubytování
  • Pomoc při zajištění stravy
  • Pomoc při zajištění chodu domácnosti
  • Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • Sociálně terapeutické činnosti
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Seznam fakultativních služeb :

  • Doprava klientů na jimi určené místo (za přáteli, rodinou apod.) automobilem zařízení: 3Kč/1 km

IMG_0724_1     jídelní kout_1      IMG_0744_1